Weź udział w bezpłatnej

KONFERNECJI ONLINE

„KURS NA ROZWÓJ”

  • Doświadczeni prowadzący
  • Skoncentrowanie na praktyce
  • Zaświadczenie potwierdzające 20 godzin samokształcenia oraz uczestnictwo w Konferencji!
  • Bezpłatny udział!

Rozwiń potencjał Twojej szkoły!


Dla dyrektorów i wicedyrektorów placówek oświatowych

14 MARCA

9.50 - 14.15

WYDARZENIE ONLINE

Chcę dowiedzieć się więcej!


Dyrektorze, zgodzisz się zapewne z nami, że w obliczu wyzwań, jakie stawia dynamicznie zmieniający się świat edukacji, kluczowe staje się znalezienie skutecznych metod szkolenia i rozwoju zawodowego dla Twojej kadry pedagogicznej. Nie mniej ważne jest budowanie pozytywnej atmosfery szkolnej, która sprzyja zarówno uczeniu się, jak i rozwojowi uczniów.

Jako osoba zarządzająca placówką edukacyjną na pewno poszukujesz skutecznych rozwiązań, które będą wspierać oba te cele.


W odpowiedzi na te potrzeby, NPDN Studio Psychologiczne wraz z Zespołem Szkół Specjalnych nr 78 Instytut “Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie z dumą ogłaszają uruchomienie zapisów na KONFERENCJĘ ONLINE “KURS NA ROZWóJ” dla dyrektorów i wicedyrektorów szkół oraz innych placówek edukacyjnych, która odbędzie się już 14.03.2024!

Dlaczego tworzymy ten Projekt?

Zaplanowaliśmy aż 4 spotkania z ekspertami po to, aby pomóc kadrze oświaty poradzić sobie z wyzwaniami i problemami, z którymi zmagają się w swojej codziennej pracy, a także udoskonalić ich warsztat pracy i wesprzeć w podejmowaniu wyzwań zawodowych.

“Kurs na rozwój” to Konferencja Online składająca się z 4 webinarów online, trwających każdorazowo 1 godzinę.

#1

Konferencja odbędzie się 14.03.2024 w godzinach 9:50- 14:15

#2

To aż 20 godzin samokształcenia (wliczając czas pracy z materiałami i bonusami otrzymanymi do każdej z prelekcji) z których każdy otrzyma zaświadczenie

#3

Prelekcje poprowadzą trenerzy z NPDN Studio Psychologiczne, mający doświadczenie terapeutyczne, szkoleniowe i konsultacyjne.

#4

IconIconIconIcon
Dni
Godzin
Minut
Sekund

Aby wziąć udział Konferencji “Kurs na Rozwój” wystarczy wypełnić poniższy formularz. Na wskazany adres, wyślemy link do spotkań.

WYDARZENIE ONLINE

14 MARCA

9.50 - 14.15

Tematy webinarów: “Kurs na Rozwój”

Icon

14 MARCA 9.50 - 14.15

Mediacyjna rola dyrektora w sytuacji konfliktu koleżeńskiego

10:00 - 11:00

Webinar "Mediacyjna rola dyrektora w sytuacji konfliktu koleżeńskiego" skupia się na ważnej roli, jaką może odegrać dyrektor szkoły jako mediator w rozwiązywaniu konfliktów między pracownikami. Mediacje są prezentowane jako skuteczna metoda doprowadzania do ugody i satysfakcjonującego rozwiązania konfliktu poprzez dobrowolne negocjacje przy udziale neutralnej osoby trzeciej.


Podczas webinaru omówione zostaną następujące zagadnienia:


  • Zasady mediacji
  • Elementy mediacji obejmujące ustalenie potrzeby mediacji, kontakt ze stronami, omówienie problemów, poszukiwanie rozwiązań, podpisanie ugody.
  • Rola mediatora w łagodzeniu napięć między pracownikami
  • Zapobieganie konfliktom w placówce - metody prewencji
  • BONUS DO WEBINARU: PLIK PDF - Wyjaśnienie pojęć z komunikacji oraz przykłady pytań odważnych i zwrotów budzących agresję, których należy unikać.

Grażyna Michalczuk

Pedagog

Dyrektor zespołu szkół, nauczyciel biologii i przyrody. Trener zastępowania agresji,


Koordynator organizacji pracy i rozwiązywania kwestii spornych w 5 przedszkolach prywatnych. Nieustannie rozwija się na kursach i szkoleniach, między innymi z mediacji rodzinnych, zakresu Zarządzania Oświatą, coachingu i mentoringu, pedagogiki leczniczej czy treningu umiejętności społecznych.

Prowadząca

TUS – moda czy realna potrzeba?

11:00 - 12:00

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) staje się coraz bardziej popularną metodą pracy terapeutycznej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. To nie tylko forma terapeutycznego wsparcia dla osób z trudnościami w komunikacji międzyludzkiej, ale również coraz częściej stosowana profilaktycznie metoda, nawet w ramach zajęć klasowych.


Rozwijanie umiejętności społecznych wśród uczniów, szczególnie w kontekście interakcji w klasie, staje się istotnym aspektem ich edukacji. Wspieranie relacji społecznych już od najmłodszych lat ma kluczowe znaczenie dla ich późniejszego rozwoju i samopoczucia.


Podczas webinaru omówione zostaną następujące zagadnienia:


  • Jak Trening Umiejętności Społecznych (TUS) może być wdrażany w środowisku szkolnym, aby wspierać rozwój kompetencji społecznych uczniów
  • Jakie są praktyczne korzyści z zastosowania TUS w edukacji W jaki sposób TUS przyczynia się do budowania pozytywnej atmosfery w szkole, promując współpracę, empatię i rozumienie między uczniami
  • Jakie działania można podjąć, aby wdrożyć TUS jako część programu profilaktycznego lub wsparcia dla uczniów, zarówno w grupach, jak i indywidualnie.
  • BONUS DO WEBINARU 1: PLIK PDF - Czym jest trening umiejetności społecznych i dlaczego warto w nim brać udział.
  • BONUS DO WEBINARU 2: PLIK PDF - Jak poprzez relacje rozwijać umiejętności społeczne, czyli nowe spojrzenie na Trening Umiejętności Społecznych według Metodologii TUS Węglarz i Bentkowskiej.

dr Agata Hejmowska

Trener TUS, Wicedyrektor NPDN Studio Psychologiczne

Psycholog, nauczyciel dyplomowany, terapeuta TSR


Absolwentka studiów doktoranckich na wydziale nauk społecznych. Na co dzień prowadzi zajęcia TUS oraz terapię psychologiczną przede wszystkim dla młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Prowadząca

Historia sukcesu - kluczowe elementy profilaktyki w szkołach

12:15 - 13:15

Podczas webinaru będziemy omawiać skuteczne strategie rozpoznawania i radzenia sobie z uzależnieniami wśród młodzieży. Poruszymy kwestie uzależnień zarówno od substancji psychoaktywnych, jak i behawioralnych. Podczas prelekcji uczestnicy dowiedzą się, jak rozpoznać symptomy uzależnienia u uczniów oraz poznają sprawdzone metody angażowania społeczności szkolnej w zapobieganie tym problemom. W naszych szkołach tworzymy programy profilaktyki uzależnień, starając się, aby cele były realne i osiągalne, co wymaga precyzyjnego planowania i weryfikacji rzeczywistych potrzeb. Skoncentrujemy się na najlepszych praktykach i przykładach sukcesów szkół, które efektywnie poradziły sobie z uzależnieniami, tworząc środowisko wspierające zdrowy rozwój uczniów. To będzie inspirujące wydarzenie pełne cennych wskazówek i narzędzi, które pomogą wprowadzić pozytywne zmiany w szkołach.


  • BONUS OD PRELEGENTKI, PLIK PDF - SKRYPT, Skuteczne rozwiązania edukacyjne – mediacje i zespoły wychowawcze

Ewa Mazurek

Trener TUS

Coach, pedagog (specjalizacje: ogólna, resocjalizacja, specjalna), mediator, doradca zawodowy


Ukończyła również Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, Socjoterapię organizowaną przez PARPA oraz Szkołę Psychoterapii Krótkoterminowej w Polskim Instytucie Psychoterapii Krótkoterminowej w Krakowie.W ramach zajęć motywuje uczestników do kształtowania pozytywnych nawyków, wychodzenia z trudnych sytuacji interpersonalnych oraz zachęca do podejmowania życiowych wyzwań. Interesuje się również człowiekiem, nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale też w procesie kreatywnego rozwoju i doskonalenia.

Prowadząca

Przygotowanie szkół na przyszłość: wpływ AI i cyberbezpieczeństwa

13:15 - 14:15

W dzisiejszym szybko ewoluującym świecie technologicznym, szkoły stoją przed wyzwaniem przygotowania uczniów na przyszłość, w której sztuczna inteligencja (AI) i cyberbezpieczeństwo będą miały fundamentalne znaczenie. Webinar ma na celu zasygnalizowanie dyrektorom szkół możliwości jakie daje AI ale także zwrócenie uwagi na problemy jakie mogą napotkać w nowej rzeczywistości.


Podczas webinaru poruszymy następujące zagadnienia:


  • Jak sztuczna inteligencja (AI) może wzbogacać proces edukacyjny przez personalizację nauki i wprowadzanie nowych metod nauczania.
  • Potencjal AI w kontekście wspierania uczniów i nauczycieli oraz jej wpływ na efektywniejsze zarządzanie szkołą.
  • Znaczenie cyberbezpieczeństwa w ochronie danych uczniów i infrastruktury edukacyjnej.
  • Praktyczne sposoby na integrację świadomości cyberbezpieczeństwa w codzienne działania szkoły, promujące kulturę bezpiecznego korzystania z technologii.
  • Perspektywy na rolę, jaką sztuczna inteligencja i cyberbezpieczeństwo będą odgrywać w edukacji, oraz jak przygotować instytucje i uczniów na przyszłość.
  • Możliwości, jakie te technologie oferują dla rozwoju edukacyjnego - zachęcenie do eksplorowania i adaptowania innowacyjnych rozwiązań w szkołach.
  • BONUS DO WEBINARU: PLIK PDF - Jak opisać prawidłowo prompty w Chat GPT

Arkadiusz Cimiński

Doktor nauk technicznych z dziedzinie automatyki, elektrotechniki i elektroniki.


Jest profesjonalistą o bogatym doświadczeniu w nauczaniu na poziomie szkół średnich jak i akademickim. Pełnił funkcję wicedyrektora w szkole średniej, prowadząc jednocześnie zajęcia na wszystkich szczeblach edukacji oraz na renomowanych uczelniach, takich jak Politechnika Gdańska, Uniwersytet Morski, Gdańska Wyższa Szkoła Administracji oraz Wyższa Szkoła Bankowa. Autor licznych publikacji naukowych i uczestnik międzynarodowych konferencji. Prowadzi szkolenia informatyczno-techniczne zarówno dla dziećmi jak dla seniorów. Prywatnie wielbiciel nowych technologii a w szczególności zastosowania sztucznej inteligencji w życiu codziennym.

Prowadzący

Zobacz, co mówią inni o

naszych wydarzeniach:

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Dni
Godzin
Minut
Sekund

Aby wziąć udział Konferencji “Kurs na Rozwój” wystarczy wypełnić poniższy formularz. Na wskazany adres, wyślemy link do spotkań.

WYDARZENIE ONLINE

14 MARCA

9.50 - 14.15

Masz pytania?

Nie wiesz, czy konferencja Kurs na Rozwój jest dla Ciebie?

Skontaktuj się z nami

Organizatorzy konferencji

Image Image